Infolehed

Hea reisija! Tere tulemast puhkusele Türgi päikeselisele lõunarannikule!

Reisikorraldaja Kidy Tour partner Türgis on Peninsula Tours, kellel on pikaajaline kogemus turismivaldkonnas. Peninsula Tours korraldab ekskursioone ja teeb kõik selleks, et tagada meie klientidele kvaliteetne puhkus. Sihtkohas teenindavad Teid eesti, vene ja inglise keelt valdavad Kidy Touri reisiesindajad. Meie esindajad võtavad Teid vastu lennujaamas ja saadavad hotellidesse, viivad läbi infotunnid ja abistavad Teid kogu puhkuse vältel.

2019. aasta suvehooajal on meie Türgi lendude operaator Tailwind Airlines.

Reisipaketi hinda kuulub:
-Edasi-tagasi lennupiletid algusega Tallinnast
-Vastavalt reisipaketile valitud majutus koos valitud toitlustusega
-Transfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi
-Äraantav pagas kuni 20 kg ja käsipagas kuni 8 kg reisija kohta. Käsipagasi maksimaalne suurus: 20 x 40 x 55 cm.

ENNE REISI: Lennujaamas tuleb olla vähemalt 2 tundi enne lennu väljumist. Check-in algab 2 tundi enne ja lõpeb 45 minutit enne lennu väljumist.  Palun täpsustage lennuaeg oma reisikonsultandiga 24 tundi enne väljalendu! Jälgige meie kodulehel või Tallinna Lennujaama kodulehel olevat infot. Väljuvate lendude info on saadaval lennujaama kodulehel vähemalt 24 tundi enne planeeritava reisi algust. Lend kestab orienteeruvalt 4 tundi. Eesti ja Türgi asuvad samas ajavööndis ehk kellaaeg on mõlemas riigis sama. Sihtkohas teenindab Teid meie partnerfirma Peninsula Tours ja Kidy Touri reisiesindajad, kes tervitavad Teid lennujaamas, edastavad Teile esmase informatsiooni ja saadavad Teid hotelli. Esindajad tunnete ära Kidy Tour/Peninsula Tours sildi järgi. Reisiesindajatega kohtute lennujaamast väljudes. Esindaja kontrollib Teid nimekirja alusel ning näitab, millise bussi peale peate suunduma. Transfeerbuss ootab Teid lennujaama saabuvate lendude parklas. Tagasituleku transfeeri kellaaeg saadetakse päev enne lahkumist hotelli vastuvõttu või pannakse vastav info välja Teie hotellis olevale infotahvlile. Täpsemat informatsiooni ärasõidu kohta on võimalik saada ka meie kohapealsetelt esindajatelt päev enne väljalendu. Vajadusel saate nendega kontakteeruda ka telefoni teel: esindajad on kättesaadavad kell 09:00-20:00. Muudel aegadel palume ühendust võtta ainult hädaolukorras.

PAGAS: Tasuta äraantava pagasi ülempiir on 20 kg. Kaalu ülempiiri ületamise korral tuleb tasuda lisatasu. Juhul, kui reisite eri- või ülemõõdulise pagasiga (nt golfivarustus, jalgratas, suusavarustus, surfilaud jms), palume Teil sellest oma reisikonsultanti teavitada reisi broneerimise ajal või hiljemalt 72 tundi enne lennu väljumist. Hoidke kergesti purunevad ja väärtuslikud esemed, raha ja dokumendid võimalusel käsipagasis. Lennufirma ei vastuta nende esemete purunemise või kadumise eest. Varustage pagas nime ja aadressilipikuga ning kasutage võimalusel erimärgistust, mis teeb pagasi Teie jaoks kergesti äratuntavaks. Kadumise korral lihtsustab see ka pagasi leidmist. Vältimaks pagasi määrdumist, kahjustumist, lukkude rebenemist või esemete kadumist pagasist, soovitame Teil lasta oma pagas enne lennule registreerimist turvakiletada. Registreeritava pagasimäär ei tohi rahvusvaheliste standardite kohaselt ületada 32 kg (tasuta on lubatud 20kg; ülejäänud kg lisatasu eest). Käsipagasisse palume mitte pakkida terariistu (küünekäärid, küüneviil, taskunoad jne). Väärisasjad ja kergesti purunevad esemed (fotoaparaat, videokaamera) palume pakkida käsipagasisse.

TOITLUSTUS LENNU AJAL: Toitlustus ei kuulu reisipaketi hinna sisse. Pardal on võimalik lisatasu eest osta sööke ja jooke.

ERIVAJADUSTEGA REISIJAD: Lennu sujuvaks kulgemiseks peab reisija lennufirmat või reisikorraldajat erivajadustest teavitama reisi broneerides. Palun teavitage meid, kui Te: vajate eriabi seoses pagasiga, vajate eriabi lennukisse või lennukilt reisiterminali jõudmiseks, kasutate akutoitel ratastooli, olete vaegkuulja ning vajate personaalset informatsiooni, reisite koos juhtkoeraga jne.

SAABUMINE ANTALYA LENNUJAAMA: Meie tšarterlennud saabuvad Antalya lennujaama I terminali. Sihtkohas võtavad Teid vastu Kidy Touri reisiesindajad, kes aitavad Teil jõuda hotelli, viivad läbi infotunde ning abistavad Teid kogu puhkuse vältel.

REISIDOKUMENDID: Alates 12.07.2008 on Eesti Vabariigi kodanikel lubatud Türki reisida viisavabalt. Eesti kodanikud võivad Türgis viibida maksimaalselt kuni 90 päeva 180 päeva jooksul. Alates 16.04.2011 on Venemaa Föderatsiooni kodanikel lubatud Türki reisida viisavabalt ning viibida seal kuni 30 päeva järjest. Türki reisimiseks peab reisijal kaasas olema pass, mis peab olema kehtiv vähemalt kuus kuud pärast reisi lõppu. Venemaa Föderatsiooni kodanikel peavad lisaks olema kaasas ID-kaart ning nende elamisluba Eestis peab olema kehtiv vähemalt kuus kuud pärast reisi lõppu.

Isikud, kellel on Eesti välismaalase pass ning elamisluba Eestis ja kelle reis on lühiajaline ja toimub turismi või äri eesmärgil, on kohustus taotleda viisa. Alates 11.04.2014 ei ole võimalik viisat piiril taotleda – kasutusel on ainult e-viisa. E-viisa kehtib 180 päeva alates ankeeti märgitud kuupäevast, mille jooksul võib riigis viibida maksimaalselt kuni 90 päeva. Viisa lubab mitmekordset sisenemist. Kui isik soovib Türgis viibida kauem kui 90 päeva, tuleb selleks saada vastav luba kohalikust politseiametist. Kui reisi eesmärk on muu kui turism või äri, peab taotleja pöörduma Türgi Suursaatkonda Tallinnas. Viisalõiv on 20 USD.

Vajalikud dokumendid:

 • E-viisa: https://www.evisa.gov.tr (NB! Viisakinnitus tuleb välja printida ning reisile kaasa võtta!)
 • Pass: peab olema kehtiv vähemalt kuus kuud alates riiki sisenemisest
 • Vajadusel Eesti elamisloa originaaldokument: peab olema kehtiv vähemalt kuus kuud pärast reisi lõppu.
 • Edasi-tagasi lennupiletid või reisivautšer
 • Majutuse kinnituskiri või reisivautšer
 • Piisavalt rahalisi vahendeid, vähemalt 30€/päev/inimene
 • Soovituslikult tervise- ja reisikindlustus
 • Kõik reisijad, kellel ei ole Eesti Vabariigi passi, peavad Eestist reisides kaasa võtma ka oma ID-kaardi. ID-kaardi peab kaasa võtma ka siis, kui reisija passis on olemas elamisluba. NB! Ainult ID-kaardiga ei ole võimalik Türki siseneda.RAHA: Türgis on käibel Türgi Liir (lühend: TRY või YTL). Käibel on rahaühikud väärtusega 5, 10, 20, 50 ja 100 liiri. Valuutat on võimalik vahetada pankades, rahavahetuspunktides ning hotellides. Peaaegu kõikjal aktsepteeritakse maksevahendina ka eurot ja USA dollarit.
  ARSTIABI: soovitame Teil reisi ajaks vormistada tervisekindlustus.
  Kindlustusjuhtumi korral peate helistama oma kindlustuspoliisil oleva kontakttelefoni numbrile, kus Teile selgitatakse, mida edasi teha ja kuhu pöörduda. Abi ja nõu saab küsida ka meie kohapealsetelt esindajatelt. Paljudel juhtudel on arstiabi teenus kohapeal tasuline, sõltumata Teie poliisi olemasolust. Üldjuhul on kõikides regioonides olemas arstid, kes aktsepteerivad Eesti tervisekindlustusi. Juhul, kui Te peate teatud teenuste eest tasuma ning ostma arsti poolt väljakirjutatud ravimeid, tuleb Teil kõik vastavad tšekid alles hoida ning esitada need Eestis kindlustusseltsile. Enamikes hotellides on olemas arstikabinet või arsti väljakutsumisvõimalus, ent sellega võivad kaasneda visiiditasud ning muud rahalisi kulutusi nõudvad protseduurid. Kui Teil on olemas kindlustuspoliis ning Te tasute kohapeal vajaliku arstiabi eest, paluge arstilt kindlasti järgmiseid dokumente: diagnoosi kinnitus, tehtud protseduurid ja nende maksumus, visiiditasu (täpsema loetelu saate oma kindlustusandjalt). Juhul, kui arst kirjutas Teile retsepti ja Te ostsite ravimid apteegist, tuleb Teil apteegist paluda kviitung ostutehingu kohta (millised ravimpreparaadid ostsite ja nende maksumus). Eestisse tagasi jõudes saate vajalikud dokumendid esitada oma kindlustusandjale.HELISTAMINE: Eestisse helistamine on mobiiltelefoniga suhteliselt kallis. Türgis reisiesindajatele helistades tuleb telefoninumbri ette valida 0. Eesti numbrilt helistades tuleb telefoninumbri ette valida +9. Kõnede tariifi saate teada oma operaatorilt.EKSKURSIOONID: Kohapeal saab ekskursioonide eest tasuda eurodes. Ekskursiooniprogramm ja -hinnad võivad kohapeal muutuda. Olemas on ka võimalus tellida individuaalekskursioone.

  Oluline teada:
  • Kui ekskursioon algab varahommikul, tuleb hommikusöögikarbid tellida ise. Tellimust saab esitada kuni kell 19:00;
  • Õhtuti on Teil võimalik tellida endale hotelli vastuvõtulauast äratus (wake-up call);
  • Kui tühistate ekskursiooni vähem kui 48 tundi enne selle algust, siis Teile raha enam ei tagastata;
  • Kui gruppi ei saada täis, võidakse ekskursioon tühistada.

Kõiki ekskursioone korraldab Kidy Touri Türgi koostööpartner Peninsula Tours. Kidy Tour ja Peninsula Tours ei vastuta teiste agentuuride poolt korraldatavate ekskursioonide eest.

SOOVIME TEILE SUUREPÄRAST REISI!

Otsi reisi

Vali soovitud kuupäev ja kliki otsi

Rohkem infot

Otsin pakkumist…

Palun oodake kuni otsime Teile parimaid pakkumisi. Selleks võib kuluda kuni 5 sekundit.