Tallinnas avati fotograaf Ardo Kaljuvee personaalnäitus

Eile avati reisikorraldaja Kidy Tour uues kontoris Eesti staarfotograafi Ardo Kaljuvee fotonäitus maalilisest Türgi loodusest ja inimestest. Näitus jääb avatuks kuni veebruari lõpuni.

Ardo Kaljuvee reisis eelmise aasta sügisel Türgi ühte kõige kuulsamasse turismiprovintsi Antalyasse, et püüda pildile loodust, hetki ja emotsioone, mis tavalisel hotellis puhkajal üldjuhul nägemata jäävad. Kõik 15 näitusel olevat fotot kujutavad sealset vaheldusrikast loodust, kirjut elu-olu ning lahkeid inimesi.

Ardo Kaljuvee sõnul oli tema eesmärk nende piltidega näidata Türgi mitmekesisust: „Tahtsin tavalisele paketireisijale näidata veidi rohkem erinevaid Türgi tahke. Puhkuse selles riigis võib väga lihtsalt teha endale seikluseks, kohtudes sõbralike kohalikega ja vaadates ringi mägikülades ning maalilise maastikuga metsades ja rahvusparkides. Reisimine on alati tore, olenemata riigist – kellel on vähegi võimalust, siis reisige! Need mälestused püsivad kauem meeles, kui mistahes asi või rõõm kodustest tegemistest.“

Maailmaränduri ja tunnustatud fotograafi Ardo Kaljuvee näituse avamisega tähistati ka Kidy Touri uue kontori avamist 2018. aastal valminud Zenith Ärimajas Tallinnas. Kidy Touri juht Gvidas Aukstuolis ütles, et Kidy Touri jaoks on oluline olla Eestis tugevalt esindatud: „Meie jaoks on Eesti väga oluline turg, kus soovime kindlasti rohkem esindatud olla ja pakkuda kvaliteetseid puhkusereise kõikidele Eesti peredele. Seepärast otsustasime ka uue kontori avada Tallinna tuiksoonel asuvas hea ligipääsetavusega Zenith ärimajas. See, et Kaljuvee fotonäitus on avatud just meie esinduses, ei ole sugugi juhus, sest Kidy Tour on üks suurematest Türgi reiside korraldajatest Eestis. Nüüd saavad kõik huvilised näha, kui erakordselt kaunis on Türgi ja kui külalislahked inimesed seal elavad.“

Ardo Kaljuvee Türgiteemaline fotonäitus on avatud tööpäeviti kl 10:00-18:00 aadressil Narva mnt 7B. Näitus jääb avatuks kuni veebruari lõpuni.