Reisi turvaliselt

Enne Türki reisimist

Eestist Türki saabujad peavad esitama nii Tallinna lennujaamas lennu registreerimisel kui ka saabumisel reisisihtkohta kas:

 1. inglise keelse koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR testi (mitte vanem kui 72h enne riiki sisenemist) või antigeeni (RAT) kiirtesti (mitte vanem kui 48h enne riiki sisenemist) tulemuse kohta. Pange tähele, et 72 tundi ja 48 tundi arvestatakse proovide võtmise kuupäevast, mitte COVID-19 testitulemuse avaldamise kuupäevast. Seetõttu on oluline registreerida end testile pärast reisi ostmist. Testimisele tuleb kaasa võtta sama isikut tõendav dokument (PASS), mida kasutatakse Türki sisenemiseks. Sertifikaat/tõend peab olema inglise keeles soovitavalt väljatrükitult paberkandjal ja/või digitaalselt. Kõikide nõutud dokumentide ja tingimuste õigeaegse täitmise eest vastutab reisija ise, vastasel juhul ei lubata reisjat lennukile.
 2. vaktsineerimissertifikaat (EL COVID-SERTIFIKAAT), mis näitab, et isik on täielikult vaktsineeritud COVID-19 vaktsiiniga ja viimasest vaktsineerimist on möödunud vähemalt 14 päeva. Sertifikaat peab sisaldama isiku nime, sünniaega, vaktsineerimise kuupäevi, vaktsiini nime, partii numbrit, tootja nime, päritoluriiki ja kehtib koos isikut tõendava dokumendiga (PASS), millega isik reisib.
 3. tervishoiuasutuse dokument või ELi COVID-sertifikaat, mis kinnitab, et isik on koroonaviirust põdenud ja sellest paranenud ning diagnoos on kinnitatud positiivse COVID-19 PCR-testi või antigeenitesti tulemusega ja möödunud pole mitte rohkem kui 180 päeva positiivsest testitulemusest enne Türki saabumist. Dokument peab sisaldama isiku nime ja vajaduse korral nende isikut tõendavaid dokumente, andmeid selle raviasutuse kohta, kus analüüsid tehti, ja nende tegemise kuupäevi. Antud reeglid kehtivad neile, kes viimase 14 päeva jooksul ei ole väljaspoole Eestit reisinud. Lapsed alla 12-aastased ei pea esitama eespool nimetatud dokumente.

Koroonaviiruse mutatsioonid nõuavad isikutelt, kes on 14 päeva jooksul enne Türki sisenemist Lõuna-Aafrikas, Brasiilias, Indias, Afganistanis, Bangladeshis, Pakistanis, Nepalis, Sri Lankal ja Brasiilias külastanud kohustusliku isolatsiooni järgimist Türgi tervishoiuministeeriumi poolt.

Reisijad peavad täitma Türgi tervishoiuministeeriumi koostatud elektroonilise reisijate isikut tõendava ankeedi 72 tundi enne lennu väljumist. Reisija peab pärast veebilehel ankeedi täitmist ja edastamist välja trükkima või siis mobiilsesse seadmesse alla laadima ning esitama täidetud ankeedi enne lennukile asumist. Esitatud teave loob automaatselt privaatse HES-koodi, mis tagab, et COVIDi riski puhul saab reisijaga ühendust võtta. Elektroonilise ankeedi leiate SIIT (reisijad vastutavad vormi korrektse täitmise eest isiklikult).

Lennujaamades ja lennukis on maski kandmine kohustuslik.

Soovitame osta reisitõrke- ja Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustus, mis katab COVID-19 riskid (reisikorraldaja Kidy Tour ei vastuta reisija poolt COVID-19 haigusriskide katmiseks valitud ravikulude (tervisekindlustus) valiku ja tingimuste eest. Reisipakett ei sisalda reisikindlustust).

Turvaline reis Türki

Meditsiinilised näomaskid on kohustuslikud kõigis Türgi avalikes kohtades, tänaval, ühistranspordis, sealhulgas bussides, taksodes, parvlaevadel. Maske tuleb kanda ka siis, kui isikliku autoga sõidab rohkem kui 1 inimene. Samuti tuleb järgida sotsiaalse distantsi ja isikliku hügieeni reegleid.

Türgis on turismile suunatud koroonaviirusest vaba sertifitseeritud süsteem (mis hõlmab lennujaamu, liinilende, tellimuslende, hotelle ja toitlustamist). Väljakujunenud nõuete kohaselt, hotelle kontrollitakse rahvusvaheliste ekspertide poolt ning need peavad vastama üle 130 kriteeriumile. Sertifitseeritud asutused on märgistatud sertifikaadiga “ohutu turism”. Kui välisturist haigestub või diagnoositakse Covid-19 positiivseks, siis tema ja ta pereliikmed peavad olema isoleeritud vastavalt Türgi tervishoiuministeeriumi kehtestatud korrale.

Türgis, enne kindlasse provintsi reisimist soovitame teil kontrollida, kas viibimispiirkonnas on mingeid erinõudeid. Selle eiramine võib põhjustada 900 Türgi liiri (umbes 115 eurot) trahvi.

Reisikorraldaja Kidy Tour korraldab oma Türgi reisijatele COVID-19 teste

Hotellides annavad Kidy Tour esindajad kohtumise ajal üksikasjalikku informatsiooni COVID-19 testi tegemise kohta. Türgi valitsuse määruste kohaselt tehakse COVID-19 (PCR) test hotellides ja laborites. COVID-19 testi hind on 30 EUR / inimene.

Kidy Touri partnerid pakuvad COVID-kindlustust

Türgi reisijatel soovitame osta COVID-kindlustuse, mis katab COVID-19 tõttu tekkinud meditsiinilised ja majutuskulud. Türgi hotellid ei kohustu COVID-19 korral majutust tasuta katma. Soovitame  osta meie Türgi  partnerite poolt pakutav Sompo Japan kindlustus, mis katab COVID-19 tõttu tekkinud ravi- ja majutuskulud. Hind algab 12 EUR / inimese kohta (sõltuvalt valitud plaanist). Kindlustus tuleb osta enne Türki reisimist internetis, hiljemalt 24 tundi enne reisi algust.

Kindlustustingimused ja link kindlustusele (inglise keeles):

https://payment.beyazsigorta.com.tr/covid-insurance/https://payment.beyazsigorta.com.tr/covid-insurance/  

Palun sisestage lingil hoolikalt kõik isiklikud andmed, valige kindlustuse tüüp ja kindlustussumma ning vajutage ESITA. Teie päring saadetakse kindlustusseltsile.

Lähima aja jooksul, kuid mitte kauem kui 24 tunni jooksul, saate kindlustusseltsilt kindlustuspoliisi ja makselingi e-kirja, kus peate maksma. Kindlustuspoliisi saab maksta ainult krediitkaardiga. Maksta saab ka teise isiku krediitkaardiga. Makse sooritamise ajal võib teie pank küsida ülekande eest lisaks kindlustushinnale ka lisaraha, olenevalt teie pangast.

Kui te ei saanud ülaltoodud tingimustel kindlustuspoliisi ega makse linki ja kui teil on probleeme krediitkaardiga maksmisega, võite otse ühendust võtta Sompo Japan kindlustuse esindajaga Türgis Marina Celikiga (telefoninumber +90 543 262 31 77 (WhatsApp), marina@beyazsigorta.com.tr, inglise, vene keel).

Türgi reisilt tagasi Eestisse

Eestisse tulekule esitatavad täiendavad nõuded sõltuvad nii Eestis konkreetsel ajahetkel kehtivatest piirangutest kui selle riigi riskitasemest, kust saabutakse. Eesti kodanikud ja elanikud lubatakse riiki sõltumata sellest, kas neil on haigustunnused või mitte.

Enne Egiptusesse reisimist

Kõik reisijad peavad esitama enne Egiptuse lennule minekut ja riiki sisenemisel täidetud tervisedeklaratsiooni. Vormi (Public Health Card Form) leiate siin. Egiptusesse saabumisel kontrollitakse lennujaamas reisijate tervisedeklaratsiooni ja see tuleb esitada paberkandjal.

Eestist Egiptusesse saabujad peavad esitama Tallinna lennujaamas lennu registreerimisel kui ka saabumisel reisisihtkohta QR-koodiga sertifikaadi, mis kinnitab PCR (COVID-19) testi negatiivset tulemust. PCR – test tuleb teha mitte varem kui 72 tundi enne Egiptusesse saabumist. Testi tegemisel peab arvestama kohaliku Egiptusesse saabumise ajaga, mitte Tallinnast väljumise ajaga. Pange tähele, et 72 tundi arvestatakse proovide võtmise kuupäevast, mitte COVID-19 testitulemuse avaldamise kuupäevast. Seetõttu on oluline registreerida end testile pärast reisi ostmist. Testimisele tuleb kaasa võtta sama isikut tõendav dokument (PASS) mida kasutatakse Egiptusesse sisenemiseks. Sertifikaat peab olema inglise keeles soovitavalt väljatrükitult paberkandjal ja/või digitaalselt. Kõikide nõutud dokumentide ja tingimuste õigeaegse täitmise eest vastutab reisija ise, vastasel juhul ei lubata reisijat lennukile. Erand kehtib alla 6 -aastastele lastele.

Erand kehtib COVID-19 vastu vaktsineeritud isikutele, kes esitavad vaktsineerimissertifikaadi (EL COVID-SERTIFIKAAT), mis kinnitab, et isik on täielikult vaktsineeritud COVID-19 vaktsiiniga ja viimasest vaktsineerimisest on möödunud vähemalt 14 päeva. Sertifikaat peab sisaldama  isiku nime, sünniaega, vaktsineerimise kuupäevi, vaktsiini nime, partii numbrit, tootja nime, päritoluriiki ja kehtib koos isikut tõendava dokumendiga (PASS), millega isik reisib.

Reisijatele, kes on COVID-19 viiruse läbi põdenud või vaktsineerimata on kohustatud esitama negatiivse tulemusega COVID-19 sertifikaadi PCR koroonatesti kohta.

Reisipakett ei sisalda reisikindlustust. Soovitame osta reisitõrke – ja Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse, mis katab COVID-19 riskid (reisikorraldaja Kidy Tour ei vastuta reisija poolt COVID-19 haigusriskide katmiseks valitud ravikulude (tervisekindlustus) valiku ja tingimuste eest.

Maski kandmine lennujaamades ja lennukis on kohustuslik.

Turvaline reis Egiptuses

Sotsiaalse distantsi hoidmine ja näomaski kandmine on kohustuslik kõikides avalikes kohtades, avalikes hoonetes, eraettevõtetes, kaubanduskeskustes, jaemüügikohtades, ühistranspordis ja taksodes. Selle nõude täitmata jätmine võib kaasa tuua karistusi. Kohvikud, restoranid ja poed on avatud piirangutega.

Egiptuse reisilt tagasi Eestisse

Eestisse tulekule esitatavad täiendavad nõuded sõltuvad nii Eestis konkreetsel ajahetkel kehtivatest piirangutest kui selle riigi riskitasemest, kust saabutakse. Eesti kodanikud ja elanikud lubatakse riiki sõltumata sellest, kas neil on haigustunnused või mitte.

 

Bulgaariasse reisimise nõuded

ELi kodanikud ja nende pereliikmed lubatakse Bulgaaria territooriumile ühe järgmistest dokumentidest esitamisel. Alla 12-aastased lapsed ei pea neid dokumente esitama.

1) Vaktsineerimistõend, mis näitab, et inimene on COVID-19 vaktsiiniga täielikult vaktsineeritud ja viimasest vaktsineerimisest on möödunud 14 päeva. Tõend peab sisaldama isiku ladina keeles kirjutatud nimesid ja asjakohaseid isikut tõendavaid dokumente, millega isik reisib, sünnikuupäeva, vaktsineerimise kuupäevi, vaktsiini nime ja partii numbrit, tootja nime ja päritoluriiki. Vajalik on ametlik trükitud dokumentatsioon inglise keeles:

ELi COVID-i digitaalne sertifikaat www.digilugu.ee

Või ametlik trükitud e-tervisetõend. Kui vaktsiini ajakava koosneb ühest annusest, piisab ühest dokumendist, kui on vaja kahte annust, mõlema vaktsineerimise dokumente.

Või arsti originaaltrükitud dokumendid allkirja ja templiga.

2) tervishoiuteenuseasutuse dokument, milles märgitakse, et inimene on kokku puutunud koroonaviirusega ja taastunud koroonaviirusest, kus diagnoos on kinnitatud POSITIIVSE COVID-19 PCR-testi või antigeeni testi tulemuse alusel ning positiivse testitulemuse ja Bulgaariasse saabumise kuupäeva vahel on möödunud 15–180 päeva; Dokument peab sisaldama isiku nimesid koos isikut tõendavate dokumentidega vastavalt vajadusele, selle meditsiiniasutuse üksikasju, kus testid tehti, ja kuupäevi, millal need tehti. Sertifikaat peab olema tähistatud PCR või RAT ja positiivne ladina keeles. Vajalik on ametlik trükitud dokumentatsioon inglise keeles:

ELi COVID-i digitaalne sertifikaat alates www.digilugu.ee

Või ametlik trükitud e-tervisetõend ja lisaks perearsti ingliskeelne tunnistus, milles öeldakse, et inimene on pärast COVID-19 taastunud (“taastus tõend”, on oluline, et see sätestaks, et inimene taastus pärast COVID-i). Kui sertifikaat on ainult eesti keeles, on vajalik tõlkebüroo templiga kinnitatud ingliskeelne tõlge.

Või arsti originaaltrükitud dokumendid allkirja ja templiga.

3) Sertifikaat või EL COVID-i digitaalne sertifikaat (inglise keeles) hiljemalt 72 tundi tagasi tehtud Covid-19 PCR-testi negatiivse tulemuse kohta, mis peab sisaldama nime, passi numbrit (COVID-19 testi puhul palume esitada sama isikut tõendav dokument, millega reisite), labori ametlikku nime, kontaktandmeid ja testi kuupäeva. Testimismeetod  (PCR) ja negatiivse tulemuse esitamine (negative).

4) Sertifikaat või ELi COVID-digitaalne sertifikaat (inglise keeles) negatiivse ninaneelu antigeeni testi kohta, mis on tehtud mitte rohkem kui 48 tundi varem. Tõend peab sisaldama teie nime, passi numbrit (COVID-19 testi puhul esitage sama isikut tõendav dokument, millega te reisite), labori ametliku nime, kontaktandmed ja testi kuupäeva. Testimismeetod (RAT) ja negatiivse tulemuse esitamine (negative).

COVID-19 riskide katmiseks soovitame teil võtta ravikulude kindlustus. Bulgaaria valitsus ei ole COVID-19 korral kohustatud majutus- ja muid reisikulusid tasuta katma. (Reisikorraldaja Kidy Tour ei vastuta COVID-19 riske katvate ravikulude (ravikindlustuse) valiku eest. Reisikorraldaja Kidy Tour ei sisalda reisipaketis ravikulude kindlustust).

Samuti soovitame teil omada Euroopa ravikindlustuskaarti, mis annab teile vajalikku arstiabi vastavalt riigi nõuetele ja hindadele.

COVID-19 korral pakuvad Bulgaaria hotellid COVID-19-ga isikutele eraldi ruumiplokke.

“Kidy Tour aitab taastunud reisijatel võimaluse korral korraldada nende naasmise Eesti ning vahendab kõiki esilekerkivad küsimusi.

 

Turvaline reisimine Bulgaarias

 • Füüsilise distantsi hoidmine ja näomaskide kandmine siseruumides on kohustuslik;
 • Külastajad kontrollivad oma temperatuuri iga kord, kui nad hotelli sisenevad;
 • Tuleb hoida füüsilist kaugust;
 • Hotelli suletud aladel (fuajeed, koridorid, liftid jne) tuleb kanda näomaske. Erand ainult toidu ja joogi tarbimisest;
 • Soodustatakse elektroonilist makset;
 • Tuleb järgida kõiki hügieeninõudeid;
 • Restorani sisenemisel on kohustuslik käte desinfitseerimine;
 • Hotelli restoranides on lubatud iseteenindus, kuid külastajad peavad toidu tellimisel kandma restorani pakutavaid ühekordselt kasutatavaid kindaid ja näomaske;
 • Hoidke vähemalt 1,5 m kaugusel kõigist, kes ei ole teie pereliikmed; järgige rangelt infotahvlitel olevaid juhiseid;
 • Järgige töötajate juhiseid;
 • Transfeerid toimuvad kooskõlas kõigi ohutusnõuetega; bussid ventileeritakse ja desinfitseeritakse;
 • Rannas tuleb hoida vähemalt 1,5 m eemal kõigist, kes ei ole teie pereliikmed;
 • Rannas võib ühte vihmavarju kasutada kaks inimest või ainult üks pereettevõte. Vihmavarjud ja lamamistoolid peavad olema paigutatud vähemalt iga 4 meetri tagant;
 • Kõik rannaseadmed desinfitseeritakse;
 • Veespordivahendid, eriti kokkupuude nahaga, desinfitseeritakse pärast iga kasutamist.

Bulgaariast Eestisse naasmine

Eestisse tulekule esitatavad täiendavad nõuded sõltuvad nii Eestis konkreetsel ajahetkel kehtivatest piirangutest kui selle riigi riskitasemest, kust saabutakse. Eesti kodanikud ja elanikud lubatakse riiki sõltumata sellest, kas neil on haigustunnused või mitte.