Mis eestlasi täiskasvanutele mõeldud hotellide puhul paelub?

Kas mugavust, rahu ja meelelahutust on võimalik ühendada? Türklane Yasin Tuzel on selle keerulise probleemi lahendanud ja asutanud hotelli, mis on mõeldud ainult täiskasvanutele. Kusjuures Eestist pärit turistide vooluga võib ta vägagi rahule jääda.

Viietärnihotell Raga Side avati 2018. aasta juunis ja selle kontseptsioon tõstis ta teiste hulgast kohe esile: vastu võetakse üksnes selliseid külastajaid, kes on vähemalt 16-aastased. Hotelli juhataja Yasin Tuzel, kes osaleb koos oma partneri, reisikorraldaja Kidy Touriga sel nädalavahetusel peetaval turismimessil TourEst, on veendunud, et sellised täiskasvanutele mõeldud hotellid on puhkekultuuri tulevik.

Lõõgastus ja meelelahutus sammuvad eri suunda

Enamasti kipuvad hotellid eelistama mitmekülgsust: üks ja sama hotell majutab nii lastega peresid, täiskasvanud paare kui ka üksinda reisijaid. Teiste sõnadega, hotellid keskenduvad korraga võimalikult laiale turistide ringile, et tagada pidev külastajate voog. Küsimuse peale, millised on täiskasvanute ja ülejäänud külastajate vajaduste vahelised erinevused, vastas Tuzel, et mingeid mahlakaid põhjusi seda tüüpi hotelli loomiseks ei ole. Saladus on lihtne – ainult täiskasvanutele mõeldud hotell hõlmab kahte hoonet, nii et lõõgastus- ja meelelahutusala on rangelt eraldatud. Hotelli peahoone on mõeldud igakülgseks puhkamiseks, rahulikeks vestlusteks ja magamiseks. Seevastu rannahooneks nimetatav maja on mõeldud neile, kes soovivad meelt lahutada, mitmesugustest üritustest osa saada ja niisama lõbutseda.

„Tööinimestel tavaliselt pikka puhkust ei ole, tüüpiline puhkus kestab enamasti 10 kuni 14 päeva. Seetõttu on nende peamiseks ootuseks end lühikese aja jooksul absoluutselt välja puhata. See on võimalik ainult siis, kui lõõgastus- ja meelelahutusala on eraldatud. Ja seepärast pakumegi oma külalistele kahte paika ühe katuse all,” selgitas härra Tuzel, kes selle eksklusiivse kontseptsiooni välja mõtles.

Gluteenivabast hommikusöögist salsatrennini

Ent hotelli eripärane ülesehitus pole sugugi ainus, mis täiskasvanute vaba aja veetmise soove rahuldab. Hotelli juhataja sõnul on üha enam inimesi hakanud hoolt kandma oma tervise eest. Mõni kannatab näiteks allergiate all, mõni aga lihtsalt ei taha oma harjumusi muuta ning eelistab ka puhkuse ajal toituda kvaliteetselt ja tervislikult. Raga Side on tõenäoliselt ainuke hotell Türgis, kus pakutakse teenuseid „Ultra All Included“ ja „Fine Dining“. See tähendab, et hotelli külastajaid toitlustatakse restoranis, neid teenindatakse lauas ning nad saavad toidu valida nii menüüst kui ka avaldada erisoove toidu valmistamise ja serveerimise kohta.

Külastajatele, kellele meeldib liikuda ja sporti teha, pakutakse salsatrenni, tervislikku hommikusööki ja venitusharjutuste sessiooni, mida juhendab fitnessitreener. Vähem sportlikud külalised saavad aga valiku langetada spordibaari kasuks, kus vaadatakse jalgpalli ja pakutakse kuut tüüpi õlut.

Eestlased on iseäranis teretulnud

Kuigi Raga Side on Eesti reisikorraldajatega teinud koostööd hotelli avamisest alates, on eestlaste suur huvi hotelli ja selle teenuste vastu hotelli juhti vägagi üllatanud. Tuzeli sõnul on eestlastega hõivatud pidevalt vähemalt kümme tuba.

„Tegelikult ei osanud me Eestist oodata ühtegi külastajat ja seepärast mõjus niivõrd hea tulemus hotelli esimesel tegevusaastal lihtsalt uskumatuna. Kuid sel aastal on meie ootused juba teised: eestlased on alati oodatud ja teretulnud. Oluline on see, et eestlased ei ole keerulised kliendid. Nad teavad, mida tahavad, ega otsi niisama probleeme. Nad lihtsalt soovivad oma puhkust nautida. Kui kõik meie külastajad oleksid Eestist, poleks mul millegi üle kaevelda,” teatas Tuzel, jagades oma kogemusi hotelli esimesest tegevusaastast.

Turg pole küll suur, kuid on nõudlik

Nagu juhataja ütles, on Türgi puhkekultuur hakanud üha enam arenema. Inimesed puhkavad eri viisil, kusjuures igal aastal vähemalt 5–10% Euroopast tulnutest otsivad just täiskasvanutele mõeldud majutust.

„Praegu on meil peaaegu 40% tubadest maist kuni septembri keskpaigani broneeritud. Üsna paljud külastavad meid juba teist korda. Ühed Türgi suurimad vaatamisväärsused on turud. Ja kui soovite puhkust ilma igasuguste probleemideta, siis peaksite hotelli hooajaks ette broneerima,” selgitas Tuzel ja kinnitas, et kui ta ise käib reisil, siis eelistab ka tema alati üksnes täiskasvanutele mõeldud majutusasutusi.

Reisikorraldaja Kidy Tour kutsus tänavusele TourEsti messile 15 hotelli esindajad Türgist ja Egiptusest. Nii saavad kõik messi külastajad kogu vajaliku teabe otse asjaosalistelt endilt.