Algamas on suviste perepuhkuste planeerimise tippaeg

Reisikorraldaja Kidy Tour lendab algaval hooajal kaks korda nädalas Türki.

Esimestena asuvad plaane tegema pered

Igal aastal asuvad eestlased üha varem puhkust planeerima, kusjuures enamik neist teevad seda pärast pikki aastavahetuse pühi, kui puhkuseni on jäänud keskmiselt üle poole aasta. Esimestena ruttavad kohti reserveerima lastega pered, kellele kõige olulisemaks kriteeriumiks on kõigile pereliikmetele sobivate lennukuupäevade ning ka neile kohandatud hotelli tagamine.

„Inimesed valivad reise järjest vastutustundlikumalt, esitades oma puhkusele suuremaid nõudmisi ja nii ei ole esmatähtis mitte madal hind, vaid parim hinna ja kvaliteedi suhe. Koolilastega pered peaksid aegsasti reisi planeerima, sest neil tuleb seda sobitada koolivaheaegadega – just need kuupäevad on kõige populaarsemad,“ ütles Kidy Touri partnersuhete juht Aurimas Savelis.

Savelise sõnul eelistavad inimesed reise ette tellida ka seetõttu, et broneeringu kinnitamiseks piisab ettemaksest ning ülejäänud raha saab tasuda üks kuu enne reisi.

„Loomulikult võib ka kuu aega enne reisi pakkumisi otsida, kuid siis on valik väga piiratud. See variant sobib paindlikele reisijatele, kes soostuvad kompromisse tegema,“ ütles Savelis.

Eestlaste seas on varakevadest hilissügiseni populaarseimaks puhkuse sihtkohaks Türgi ning külmal ajal Egiptus.

„Igal puhkajal on erinevad ootused ja võimalused – see, mis ühele neist valmistab rõõmu, võib teist hoopis ärritada ning seetõttu on ekspertarvamused nii hinnatud. Tourest on üks suurimaid ja ligimeelitavamaid turisminäitusi Baltimaades ja seda mitte üksnes messihindade pakkumiste tõttu, vaid suureks eeliseks on ka võimalus kohtuda otse reisikorraldajate ja hotellide esindajatega,“ ütles Savelis.

Rahvusvaheline reisikorraldusettevõte Kidy Tour kuulub Ida-Euroopa suurimale lennundusettevõttele Avia Solutions Group, mille aktsiad on noteeritud Varssavi börsil. Kidy Touri põhiturud on Eestis, Lätis, Leedus ja Venemaal, kus nende korraldatavaid reise saab broneerida enam kui 400 reisibüroos.