Aktiivne puhkus Türgis üheks päevaks: mida ja kuidas valida?

Eestlaste poolt armastatud Türgit seostatakse sageli kahjuks vaid passiivse puhkusega. Tegelikult valivad seda riiki puhkuseks ka need, kes hindavad aktiivset puhkust. Ka neil, kes tahavad veeta laisa puhkuse hotellis, soovitame vähemalt üheks päevaks minna väljaspoole hotelli piire.

Reisikorraldaja Kidy Tour partnersuhete juht Aurimas Savelis räägib seitsmest kõige huvitavamast ekskursioonist ja väljasõidust, mis rahuldavad igat tüüpi reisijate vajadusi.

Antalya akvaarium

Antalya linnas võite külastada suurt akvaariumi mis on 131 meetrit pikk, ta on üks pikemaid maailmas.  Siin saab tutvuda veealuse maailmaga väga lähedalt – näete lausa 20 000 vee-elanikku kogu maailmast. Ekskursioon sobib suurepäraselt kogu perele.

„Liikudes selles tunnelis, näete, kui erinevad on maailma ookeanid ja mered. Väikestele reisisellidele on akvaariumis 5D kino, mänguväljakud ja lausa värvikuulimäng, seega võib sellele väljasõidule vabalt pühendada ka terve päeva,“ räägib A. Savelis.

Matk ehk kärestikulisel jõel parvetamine(rafting) Köprülü rahvuspargis

Rafting on matk kiirel mägijõel. Matka ajal saab nautida Kiopriuliu rahvuspargi imelisi vaateid – tegemist on ühe ilusaima ja enimkülastatava piirkonnaga Antalya regioonis.

Savelise sõnul on selle kanjoni trass üsna lihtne ja jõukohane ka lastega peredele. Suurematele seltskondadele või lastega matkajatele soovitame valida kummiparv. Need, kes igatsevad veidi ekstreemsemat kogemust, võivad valida kahekohalise kanuu.

ATV safari

See meelelahutus sobib neile, kes igatsevad aktiivsemat puhkust. Saate sõita ATV-ga ja imetleda samal ajal Türgi loodust. Lisaks võib valida, kas soovite ATV-d juhtida ise või istuda reisija kohal ja nautida vaateid.

„Kuigi selle meelelahutuse valivad enamasti täiskasvanud, sobib see ka veidi suurematele lastele. Oluline on muretseda neile päikeseprillid, kaitsekreem ja joogivesi. Matkajad armastavad ka veidi ekstreemsemat ühepäevast väljasõitu, mille ajal sõidetakse safaril, tegeletakse kanjonimatka ja rafting’uga,“ rääkis A.Savelis.

Lend purilennukiga

Lend purilennukiga sobib suurepäraselt neile, kes igatsevad adrenaliini. Kaks tundi lendu Antalya kohal, mille jooksul näete kordumatuid vaateid, mis lausa võtavad hinge kinni.  See meelelahutus on ette nähtud täiskasvanutele ja tuleks tellida aegsasti ette. Purilennukit ise juhtima ei pea, selle eest kannab hoolt professionaalne instruktor, seega jääb puhkajal üle vaid nautida lendu ja teha imelisi fotosid.

Väljasõit Istanbuli 

Kui olete tulnud Türgi kuurorti, võite nautida imelist ilma ja kaunist loodust. Kui aga otsustate külastada Istanbuli, näete riiki hoopis teisest küljest. See linn on üks ilusamaid maailmas, seetõttu tasub sellele kulutada vähemalt ühe päeva.

„Kuigi ühe päevaga kogu linna näha ei õnnestu, saab selle ajaga siiski külastada kõige huvitavamaid paiku: hipodroomi, sinist mošeed, nautida Hagia Sophiat, külastada Topkapi paleed, sõita laevaga Bosporuse väinal. Seega sobib see ekskursioon ideaalselt neile, kes tahavad üheks päevaks puhkusesse vaheldust,“ loetles Kidy Tour tootejuht.

Reis Kapadookiasse

 Kapadookia – maastikuime Kesk-Anatoolias. Sellele ekskursioonile võib minna bussiga või lennukiga, kogu reisi ajal saadab teid professionaalne inglise keelt rääkiv giid.

Kapadookias näeme imelist loodust ja rikkalikku ajalugu. Siin saab külastada Kaymakli maa-alust linna, Gioreme vabaõhumuuseumi, Uchisar lossi, Tuvide orgu. Kui valite selle ekskursiooni, saate proovida ka kohalikku kööki.

Lennukiga Põhja-Küprosele

Puhates Türgi kuurortides, on Põhja-Küpros lennukiga kiviviske kaugusel. Ekskursiooni ajal külastate Famagusta linna, Püha Barnabase kloostrit, ikoonide muuseumi ja teisi huvitavaid ning muljetavaldavaid objekte.

„Lisaks saate sõita laevaga, käia ujumas, külastada laevavrakkide muuseumi ning ringi jalutada. See saareosa on väga rikkaliku looduse ja ajaloolise pärandiga. Huvitav on see, et 1974. a. kuulutati seal välja Põhja-Küprose Türgi Vabariik,“ lisas A.Savelis.