7 kõige imelikumat müüti puhkuse ja reisimise kohta

Reisikorraldajad kuulevad alatasa mitmesuguseid müüte ja hirme ning just nüüd on algamas Türgi reiside hooaeg ja juba kurdetakse, et lastega reisimine on liiga keeruline ja on neid, kes arvavad, et lennukisse ei tohi toitu kaasa võtta. Nii otsustaski Kidy Touri partnerisuhete juht Hille Kibits jagada kõige imelikumaid ja levinumaid müüte puhkuse ja reisimise kohta.

  1. Odavaimad on viimase minuti pakkumised

Viimase minuti pakkumisi müüakse sageli allahindlustega ja see võib tekitada mulje, et need ongi odavaimad, kuid see ei pea paika. „Need, kes arukalt säästavad, teavad, et eelmüükide hinnad on parimad. Pealegi on hotellivalik siis tunduvalt suurem, nii et ei tule järelejäänud kohti jahtida,“ selgitas Hille Kibits.

  1. Lastega reisimine on liiga keeruline

Osa eestlasi kardab ikka veel koos lastega reisida, sest nad arvavad, et sel juhul nad rohkem väsivad ära, kui puhkavad, kuid see on – müüt. „Igal aastal on järjest rohkem koos väikelastega reisivaid peresid. Teadagi tuleb enne lastega puhkama minemist kodutööd sooritada. Neist kõige olulisem – hoolikalt hotelli valida. Perepuhkuseks mõeldud hotellid pakuvad nii laia toiduvalikut kui ka rohkesti meelelahutust, mis võimaldab lastel hullata ja vanematel puhata,“ väitis Hille Kibits.

  1. Eesti kuurortides on odavam puhata

See müüt on juba hajumas, sest eestlased on õppinud väärt pakkumised üles leidma: „Hästi planeeritud puhkus Türgi kuurordis võib maksta Eestis puhkamisest tunduvalt vähem. Sest hind sisaldab ju lende, hotelli sõidutamist, täistoitlustust. Pealegi on Türgi kliima ja teeninduskvaliteediga raske võistelda.“

  1. Lennukis jääb kiiremini purju

On levinud vale arvamus, et rõhumuutuste ja muude tegurite tõttu jäädakse lennukis kiiremini purju. Tegelikult võib väiksema hapnikusisalduse tõttu tunda kerget peapööritust, kuid nii juhtub ka nendega, kes alkoholi ei joo.

  1. Rasedad naised ei tohi lennata

Kui rasedus kulgeb komplikatsioonideta, siis ei tohiks see mingil juhul puhkamist takistada. Kindlasti muretsege arstitõend – alates 28. rasedusnädalast ei saa ilma selleta lennata. Sõltuvalt lennufirmast ei tohi rasedad naised 4–8 nädalat enne sünnitust lennukiga lennata.

Soovitatakse lennuki salongis valida koht mitte akna, vaid läbikäigu juurde, sest seal on teil rohkem ruumi ja tunnete end mugavamalt. „Enne puhkusekava koostamist hinnake ise oma enesetunnet ja küsige arstilt nõu. Lisaks lennule hinnake ka sihtkohariigi kliimat,“ soovitas Hille Kibits.

  1. Lennukisse ei tohi toitu kaasa võtta

Registreeritud pagasis võib vedada ükskõik millist toitu ja jooke. Pidage meeles, et sisseveetava alkoholi lubatav kogus sõltub konkreetse riigi seadustest.

Käsipagasis veetavate jookide kogus on piiratud – tihedalt suletud vedeliku piirmäär on 100 ml. Lennukiga võib toitu vedada, kuid see peab olema tahke konsistentsiga. Kuid imikuga reisimisel kehtib erand – sel juhul lubatakse kaasa võtta piima, piimasegu, vett ja muud vedelat toitu, aga küsige alati oma reisikorraldajalt nende lubatavate koguste kohta teavet.

  1. Türgis saab ainult rannas peesitada

Eestlaste soositud Türgi kuurortidest rääkides avaldab osa inimesi arvamust, et seal harrastatakse ainult passiivset puhkust. Kuid see on vale.

„Türgil on mida aktiivseks puhkuseks pakkuda – tähelepanu väärivad nii riigi ajalugu kui ka loodus. Külastage vaatamisväärsusi, jalutage vanalinnades, astuge sisse mošeedesse, turule. Kindlasti nautige Türgi sauna – hammami, külastage Pamukkalet, maalilisi loodusmälestisi. Tegevust jätkub ka äärmuslikuma puhkuse eelistajatele – matkake parvega käredatel mägijõgedel, sõitke maastikusõidukitega,“ lisas Kidy Touri partnerisuhete juht.